Godło Polski
Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem
19.09.2018

„Bezpieczna droga do szkoły” to wspólna akcja PSB Mrówka oraz Policji. W jej ramach, 19 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela łukowskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego pana Waldemara Komstę, oraz pracownika PSB Mrówka, którym towarzyszyła sympatyczna maskotka-mrówka.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  Celem spotkania było propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznych zachowań na drodze, a szczególnie w drodze do i ze szkoły.

Na zakończenie otrzymali zawieszki odblaskowe i dyplomy „Małego uczestnika ruchu drogowego”.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę