Godło Polski
Narodowe Czytanie w Naszej Szkole

Narodowe Czytanie w Naszej Szkole
07.09.2018

Nasza szkoła włączyła się do akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W dniu 07.09.2018r. dołączyliśmy do wielkiej rzeszy uczestników tego przedsięwzięcia. Na początku spotkania został odczytany list  Prezydenta Rzeczpospolitej pana Andrzeja Dudy. Następnie krótko wprowadzono uczniów w tematykę utworu. Fragmenty powieści były czytane w szkolnej bibliotece przez nauczycieli naszej szkoły . W akcji uczestniczyli uczniowie szkoły zawodowej, III gimnazjum,  klasy VIII oraz IV. Uroczysty charakter spotkania z lekturą podkreśliła specjalnie przygotowana na tę okoliczność dekoracja, która nawiązywała swoją symboliką do 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja Narodowego Czytania 2018 została rozpropagowana wśród szkolnej społeczności poprzez plakaty informacyjne.

(Opracowała: E. Bajora)


Wróć na górę