Godło Polski
Spotkanie ze strażakiem

Spotkanie ze strażakiem
18.06.2018

W dniu 18.06.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Łukowie. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom, na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki, jak bezpiecznie zachować się w czasie burzy, wypadku, czy pożaru. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich wypadkach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu.

Nasi goście pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu strażackiego. Zainteresowanie było ogromne. Uczniowie zadawali pytania oraz zrobili sobie na pamiątkę wspólne zdjęcia Uwieńczeniem spotkania był pokaz wodnej tęczy. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę