Godło Polski
Dzień Ziemi 2018

Dzień Ziemi 2018
27.04.2018

Chcemy o naszej planecie pamiętać codziennie!
A w okolicach obchodów jej międzynarodowego święta od wielu lat, przygotowujemy uroczyste spotkania. Tak było i tym razem.
27 kwietnia przed zgromadzoną społecznością szkolną zespól teatralny „BAJ” zaprezentował inscenizację związaną z tegorocznym  hasłem Dnia Ziemi „RATUJMY NASZ DOM PRZED ODPADAMI”. W „Zielonej bajce” pojawiły się zadowolone zwierzęta – lisek i wiewiórka (w tej roli Jarek i Gabrysia z klasy III) oraz pięknie tańczące motyle (dziewczęta z kółka tanecznego, którego opiekunem jest pani A. Kryczka-Wysokińska). Niestety zwierzęta zaczęły chorować bo człowiek zbyt inwazyjnie zaczął prowadzić swoją działalność.
Na szczęście wszystko mogło powrócić do równowagi, gdyż pojawił się Eko Smyk, który pokazał, jak należy zadbać o nasze środowisko.

Po spektaklu wszyscy obejrzeli krótki film na temat ważności recyklingu oraz zostali zaproszeni na dużą przerwę, aby wziąć udział w grach i konkursach ekologicznych, również online. Najmłodsi mogli taż wykonać piękne kolorowanki. Każdy, kto wykazał się postawą i wiedzą, został mianowany „Przyjacielem Przyrody” i nagrodzony przez organizatorów, czyli panie –
M. Wielgosz, A. Kryczkę-Wysokińską, L. Piechocką i M. Woźniak.

(Opracowała: M. Wielgosz)


Wróć na górę