Godło Polski
Warsztaty wielkanocne

Warsztaty wielkanocne
14.03.2018

Choć za oknem było zimowo i biało, to w naszej szkole zrobiło się  wiosennie i kolorowo. Tradycją stały się coroczne warsztaty wielkanocne poświęcone tworzeniu ozdób świątecznych, robieniu pisanek i wiosennych dekoracji. W tym roku odbyły się w dniu 14.03.2018 wzięli w nich udział uczniowie klas przysposabiających do pracy i klasy III c i III b szkoły podstawowej  zniecierpliwieni zimą i szukający wiosennego ciepła. Święta Wielkanocne w tym roku wypadają pierwszego kwietnia. Nie pozostało więc wiele czasu, aby się do nich należycie przygotować. Uczniowie pod kierunkiem pani Edyty Sak tworzyli przepiękne ozdoby: pisanki  techniką batikową. Pisanki udekorowane technika batiku wyglądają oryginalnie i nie są wbrew pozorom proste do zrobienia. Jednak nasi uczniowie mieli wiele pomysłów jak udekorować pisanki, sprawiło im to wiele frajdy i radości. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały  się również co nieco o wielkanocnych zwyczajach, np. jak kiedyś przebiegały przygotowania do świąt, jak wyglądał dawniej na wsi okres przedświąteczny. –  Dowiedzieli się również , czym różnią się pisanki od kraszanek.

Uczniowie zadowoleni z warsztatów mogli efektami swojej pracy pochwalić się rodzicom, zanosząc do domu pięknie ozdobione pisanki.

(Opracowała: Anna Strzyżewska)


Wróć na górę