Godło Polski
Z wizytą w ZAZ i WTZ

Z wizytą w ZAZ i WTZ
26.02.2018

Dnia 26 lutego 2018r., nie obawiając się dużego tego dnia mrozu, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się z wizytą do Zakładu Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” w Łukowie.
Głównym celem wycieczki było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem placówek, których uczestnikami mogliby być w przyszłości, po ukończeniu szkoły.
Wszyscy byli pod wrażeniem zarówno bogatej oferty pracowni Warsztatów, jak i możliwościami przygotowania się do podjęcia pracy na otwartym rynku poprzez Zakład Aktywności Zawodowej.
Obie te placówki mieszczą się w doskonale przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku przy ul. Staropijarskiej, po Spółdzielni Inwalidów „Łuksja”, która kilka lat temu zmieniła swoją lokalizację.
O pracy ciekawie opowiadali nam pani Alicja Filip – kierownik WTZ i pan Artur Czubaszek – dyrektor ZAZ. Naszej młodzieży podobały się wszystkie pracownie, tym bardziej, że spotkali tam swoich kolegów, którzy w ubiegłych latach ukończyli naszą Szkołę.
Spotkanie stało się więc także okazją do wymiany doświadczeń i odnowienia znajomości.
Gospodarzom serdecznie dziękujemy za rzeczowe informacje i miłą atmosferę.

Młodzieży towarzyszyli wychowawcy: p. D. Trochimska, p. A. Dybciak, p. A. Nawrocka, p. A. Szaniawska oraz p. A. Strzyżewska i p. M. Wielgosz.

(Oprac. M. Wielgosz)


Wróć na górę