Godło Polski
Ferie w szkole 2018

Ferie w szkole 2018
09.02.2018

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno przeznaczyć się na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy, by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy zajęcia rekreacyjno – opiekuńcze w ramach realizowanego programu,, Tropiciele zimowych przygód”.
Różnorodność i bogata oferta tych zajęć przyciągnęła do szkoły sporą grupę uczniów. Każdego dnia uczestniczyli w poznawaniu ciekawych miejsc w mieście, brali udział w zajęciach ruchowych, grach i zabawach sportowych, a po wytężonym wysiłku odpoczywali wesoło się bawiąc, słuchając muzyki, układając klocki.
Pierwszego dnia uczniowie zapoznali się z regulaminem ferii w szkole oraz zasadami bezpieczeństwa podczas wszystkich zajęć i wyjść poza teren szkoły. Uczniowie rozwijali swoje talenty uczestnicząc w warsztatach przeprowadzonych przez p. Edytę Sak, podczas których uczyli się, jak wykonywać serwetki z papierów ozdobnych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pozostawiły ślad w postaci pięknych, kolorowych wycinanek.
Dzięki uprzejmości właścicieli telewizji Magnes Tv w drugim dniu ferii uczniowie mogli poznać tajniki pracy dziennikarzy, odwiedzić profesjonalne studio nagraniowe, w którym nagrywa się programy. Dowiedzieli się, co to są drony jak wyglądają i do czego są one wykorzystywane oraz jak nazywają się profesjonalne sprzęty wykorzystywane do nagrywania programów telewizyjnych.
W środę nasi uczniowie wraz z opiekunami wybrali się do kolejnego ciekawego miejsca w Łukowie, odwiedzili profesjonalny zakład fotograficzny p. Grzegorza Lipińskiego ,, Foto – Lipek”, gdzie zostali zapoznani z tajnikami pracy fotografa, poznali współczesne metody robienia zdjęć, obejrzeli różnego rodzaju aparaty fotograficzne oraz inny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy fotografa np. statyw, lampa błyskowa, kopiarka, drukarka. Mieli też niezwykłą okazję, aby stanąć za obiektywem aparatu i wykonać zdjęcie profesjonalnym sprzętem, które następnie zostało poddane specjalnej obróbce fotograficznej. Miłym akcentem tej wizyty było wspólne zdjęcie, które każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę.
Kolejny dzień ferii przyniósł naszym uczniom kolejną miłą niespodziankę, jaką było wyjście do kina i obejrzenie filmu animowanego pt. ,,Kumple z dżungli ” który wywołał mnóstwo uśmiechów na ich twarzach a przy okazji była to lekcja nabywania umiejętności właściwego korzystania z miejsc użyteczności publicznej.
Ostatni dzień ferii uczniowie spędzili na wspólnych zabawach w kręgielni ,,Arkabos”.Był to dzień pełen wrażeń. Kręgle, piłeczki, labirynty, pizza czyli dla każdego coś dobrego. Wszyscy zadowoleni a jednocześnie trochę zmęczeni wrócili bezpiecznie do swoich domów, aby móc odpocząć i przygotować się do nauki w II semestrze roku szkolnego.
Opiekunami w czasie ferii były: p. Ewa Listopad,p. Agnieszka Nawrocka, p. Dorota Trochimska,p. Anna Strzyżewska

(Opracowała: Anna Strzyżewska)


Wróć na górę