Godło Polski
VII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych „Wehikuł czasu” w Siedlcach

VII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych „Wehikuł czasu” w Siedlcach
23.10.2017

Dnia 23 października na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się Przegląd Twórczości Środowisk Osób Niepełnosprawnych, w których uczestniczyło 9 uczniów Zespołu Placówek.

Celem festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych oraz rozbudzanie wśród młodzieży ze specjalnymi potrzebami wrażliwości artystycznej. Jak co roku przegląd poprzedzony był warsztatami artystycznymi. Organizatorem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.

Naszą szkołę reprezentowała Kinga Skibniewska, która zaśpiewała piosenkę pt. Ballada o pizzy” Uczennicę do występu przygotowała pani Agnieszka Szczygielska. Na siedleckiej scenie zaprezentowali się również uczestnicy kółka tanecznego z układem do utworu J. Strausa pt. „Polka Trish trash”, których przygotowała pani Anna Kryczka –Wysokińska. Popisy naszych uczniów spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Podczas festiwalu swoje umiejętności artystyczne prezentowała młodzież z Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z Baczkowa, Łodzi, Radzynia Podlaskiego, Stoku Lackiego, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa i Siedlec. Na scenie wystąpili również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy „Caritas” Diecezji Siedleckiej, a także Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę