Godło Polski
Wycieczka do Woli Gułowskiej

Wycieczka do Woli Gułowskiej
12.10.2017

12 października 2017 roku uczniowie Zespołu Placówek w Łukowie wzięli udział w wycieczce do Woli Gułowskiej. Zwiedziliśmy Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków poświęcone pamięci żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” dowodzonej przez generała Franciszka Kleeberga. Wystawa muzealna jest wyrazem hołdu mieszkańców i miejscowych władz oddanym wobec tych, którzy na przełomie września i października 1939 r. walczyli za wolną Polskę. W muzeum obejrzeliśmy także wystawę etnograficzną poświęconą dawnym tradycjom ludowym regionu, wystawę rzeźby ludowej oraz salę myśliwską. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne Nawiedzenia NMP zbudowane w XVII w., z obrazem MB koronowanym w 1982 r. oraz źródełko ukryte w podziemiach kościoła. Naszym przewodnikiem był Pan Wojciech Szymaszek, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam historię miejscowości. Organizatorami wycieczki byli opiekunowie szkolnego „Klubu Odkrywców – Ścieżkami Pamięci”.

Organizatorzy: M. Zaniewicz, A. Szaniawska, E. Olek.

(Opracowała: A. Szaniawska)


Wróć na górę