Godło Polski
Teatr Tańca

Teatr Tańca
09.10.2017

Wychowankowie grup VII ,VIII i IX Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego mieli okazję wspólnie obejrzeć występ ukraińskiego zespołu „Kwieciste Gwiazdy”. Występ odbył się w poniedziałek 9 października w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” to ukraińska grupa taneczna, którą tworzą między innymi wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy. Prezentowany przez nich program obejmuje m.in. tańce ludowe świata, balet klasyczny, tańce współczesne, etiudy taneczne, inscenizacje bajek i inne. Atrakcją, oprócz kunsztu młodych tancerzy, są piękne kolorowe stroje dopasowane do każdego wyjścia na scenę. Stroje te są szyte i opracowywane we własnym zakresie przez tańczących artystów i ich opiekunów: choreografów i kostiumologów.

 

(Opracowała: M. Matusiak)


Wróć na górę