Godło Polski
„Kromka chleba dla sąsiada”

„Kromka chleba dla sąsiada”
23.09.2017

Dnia 22. i 23. września 2017r. chętni wolontariusze naszej szkoły włączyli się w diecezjalną akcję pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”. Dla członków naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu akcja ta była wspaniałą okazją do niesienia bezinteresownej pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Zbiórka żywności miała miejsce w sklepie Kaufland i Biedronka. W sumie udało się zebrać 805 kg. Koordynatorem akcji był ks. Robert Ponikowski.

Opiekę nad naszymi wspaniałymi wolontariuszami sprawowała przewodnicząca Szkolnego Klubu Wolontariatu Iwona Abramek oraz katechetka Beata Osiak. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się chrześcijańskim miłosierdziem. To dzięki nim kilka rodzin z naszej szkoły mogło namacalnie poczuć dobro, otrzymując paczki z produktami spożywczymi. Ta charytatywna akcja odbyła się przy współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas działającym w Szkole Podstawowej nr 4 i Parafialnym Punktem Charytatywnym Grupy Modlitwy św. o. Pio z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

(Opracowała: B. Osiak)


Wróć na górę