Godło Polski
Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem
19.09.2017

Dnia 19 września 2017 r. w Zespole Placówek odbyło się spotkanie z policjantem z sekcji ruchu drogowego podkomisarzem Jarosławem Modrzewskim. Tematem spotkania była bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. W trakcie prelekcji uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Pan policjant przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak korzystać z sygnalizacji świetlnej. Dzieci dowiedziały się, którą stroną jezdni chodzić, gdy nie ma chodnika i jak bezpiecznie przechodzić przez pasy. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały pytania. Po skończonej prelekcji pan policjant sprawdził wiedzę uczniów na temat zasad ruchu drogowego. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do odpowiedzi na postawione pytania. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi otrzymywali nagrodę w postaci gadżetu odblaskowego.
Spotkania były interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce. Na zakończenie dzieci chętnie robiły grupowe zdjęcia z panem policjantem.

(Opracowała: A. Kryczka – Wysokińska)


Wróć na górę